3 Maja 3/5 – Kadra

mgr Monika Rybus

Dyrektor przedszkola / Logopeda

Ukończyłam Uniwersytet Łódzki Wydział Nauk o Wychowaniu o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe na kierunku: sztuka - plastyka z elementami grafiki komputerowej, oligofrenopedagogika oraz logopedia. Jestem nauczycielem mianowanym z wieloletnim stażem pracy. Pracowałam w placówkach publicznych - w szkole  i przedszkolu. Współpracowałam również z placówkami integracyjnymi. Prowadziłam zajęcia indywidualne z uczniem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz zajęcia z uczniami klas I - III w ramach projektu  ,,Marzenia do spełnienia - edukacja drogą do sukcesu Sochaczewa''. Pogłębiając swoją wiedzę oraz doskonaląc swoje umiejętności uczestniczyłam w różnych formach doskonalenia zawodowego organizowanych przez placówkę oraz WODN. Kontakt z dziećmi towarzyszył mi już w liceum, ponieważ ukończyłam Liceum Medyczne - kierunek opiekunka dziecięca. Jestem osobą pogodną, kreatywną, pełną pozytywnej energii, którą chciałabym przekazywać dzieciom. Lubię podejmować nowe wyzwania. Powierzone mi zadania wykonuję z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Chętnie poszukuję nowych pomysłów, nowoczesnych metod pracy z dziećmi. Staram się, aby zajęcia były ciekawe, pełne różnorodnych zabaw, co wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Moje zainteresowania obejmują szczególnie zajęcia manualne, a organizując dzieciom różnorodne zajęcia plastyczne i techniczne, mogę obserwować ich inwencję twórczą i bogatą wyobraźnię. Bardzo ważne jest dla mnie, aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie i szczęśliwie. Każdy dziecięcy uśmiech daje mi wiele radości i poczucie spełnienia.

Grupa Sówki

 

mgr Aleksandra Michalska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia magisterskie w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a także studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie o specjalności: Gimnastyka korekcyjna w wychowaniu fizycznym i zdrowotnym. Staram się również na bieżąco wzbogacać swój warsztat pracy, biorąc udział w szkoleniach, kursach i warsztatach metodycznych (m.in. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania J. Cieszyńskiej, Wczesne czytanie z wykorzystaniem metody odmiennej I. Majchrzak, a także warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, pedagogika zabawy, skuteczne metody motywowania). Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Lubię obserwować zmiany zachodzące u dzieci "z dnia na dzień". Ich postępy utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja praca ma sens. Staram się prowadzić zajęcia w sposób ciekawy i odkrywczy. Zachęcam dzieci do wszelkich działań artystycznych, które nie tylko usprawniają ich motorykę, ale również rozwijają wyobraźnię. Radość i zadowolenie dzieci po proponowanych przeze mnie zajęciach są dla mnie motywacją do dalszej pracy.

mgr Natalia Białas

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką Akademii Humanistyczno – Pedagogicznej w Łodzi – licencjat pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją ruchową oraz absolwentką Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Ukończyłam również studia podyplomowe o kierunku logopedia, oligofrenopedagogika oraz zarządzanie oświatą. Doskonaląc swoje umiejętności uczestniczę w różnych formach doskonalenia zawodowego organizowanych WODN w Skierniewicach.
Praca w przedszkolu daje mi mnóstwo radości, ponieważ mogę uczestniczyć w jednym z najważniejszych etapów życia dziecka. Przekazuję dzieciom wiadomości i umiejętności niezbędne do ich samodzielnego funkcjonowania. Nawiązuje kontakt z każdym dzieckiem, zwracam uwagę na jego indywidualne potrzeby, pomagam odkryć jego własne możliwości i odpowiednio motywować. Staram się umiejętnie łączyć opiekuńczość z wymaganiami edukacyjnymi. Każdego dnia stawiam swoim wychowankom nowe zadania dzięki którym poszerzają swoją wiedzę o nowe doświadczenia.

Grupa Zajączki

 

mgr Martyna Lis

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych i ekonomicznych Uniwersytetu Łódzkiego – licencjat, specjalność: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, licencjat, specjalność: ekonomia sektora publicznego oraz magister, specjalność: pedagogika wieku dziecięcego. Staram się poszerzać moją wiedzę pedagogiczną poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach metodycznych dotyczących pracy nauczyciela w przedszkolu.
Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Z zadowoleniem mogę obserwować postępy dokonywane przez dzieci każdego dnia. U przedszkolaków najbardziej cenię ich szczerość, uśmiech i spontaniczność. Zależy mi na tym, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie. Podczas pracy z moimi podopiecznymi zwracam uwagę przede wszystkim na ich indywidualne potrzeby i zainteresowania. Staram się, aby prowadzone przeze mnie zajęcia były dla przedszkolaków ciekawe i dawały im wiele radości.

mgr Katarzyna Święta

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Absolwentka  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w  Skierniewicach na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie swoją edukację kontynuuję na Uniwersytecie Łódzkim, również na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Podczas studiów odbywałam praktykę w przedszkolu, szkole i świetlicy. Prace z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji.  Podziwiam dzieci za ich szczerość  spontaniczność, entuzjazm oraz ciekawość świata . Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedze oraz umiejętności a także kiedy odkrywamy razem tajniki otaczającego świata. W swojej pracy stosuje różne metody wspierające rozwój dzieci, które poznałam na studiach, kursach i warsztatach doszkalających. Zależy mi na tym aby „nasze” maluchy chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały z niego z uśmiechem na twarzy. Z wielką duma i satysfakcją obserwuje  codzienne postępy swoich podopiecznych w różnych obszarach. Są to dla mnie niezapomniane chwilę, które  wynagradzają trud tej pracy oraz na długo zostają w pamięci. Uważam że nasze pociechy należy cenić szczególnie za to, że mimo niewielu lat widzą znacznie więcej niż my- dorośli. Aktualnie zamierzam poszerzać swoja wiedzę zawodową kształtując się w różnych  kursach pogłębiających wiedze pedagogiczną.

Sala zabaw

 

Marta Wojda

Manager sali zabaw, pomoc nauczyciela

Pełnię rolę managera sal zabaw. Staram się, aby każdy nasz Gość poczuł się jak w domu. Moim priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci i dobre samopoczucie rodzica. Dlatego z pasją piekę ciasta, sprowadzam do sal zabaw nowości. Cały czas myślę jak sprawić, aby pojawił się uśmiech na każdej buzi. Służę pomocą i jestem otwarta na zorganizowanie każdej możliwej atrakcji.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, zawsze gotową by stawić czoła wyzwaniom. Lubię spędzać czas aktywnie, dlatego gdy mam chwilę dla siebie, biegnę na salę treningową.

Sandra Grzywacz

Pracownik sali zabaw

Opis wkrótce.

Sandra Szymańska

Pracownik sali zabaw

Opis wkrótce.

Malwina Gmurczyk

Pracownik sali zabaw

Opis wkrótce.

Aleksandra Głowacka

Pracownik sali zabaw

Opis wkrótce.

Instruktorzy

 

Iwona Grzegory-Gajda

Instruktor judo

Jestem trenerem II klasy w dyscyplinie judo. Posiadam czarny pas 3 dan. Od 2005 roku jestem trenerką w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Zryw” Łowicz. Z dyscypliną związana jestem od 1993 roku. Byłam kilkakrotną medalistką Mistrzostw Polski. Z wykształcenia jestem nauczyciel wychowania fizycznego, menedżer sportu, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Prywatnie jestem żoną i matką małej Gai.
Społecznie jestem Radną Powiatu Łowickiego oraz członkiem Społecznej Rady Sportu w Urzędzie Miasta Łowicz. W 2017 roku zostałam wybrana Trenerem Roku powiatu łowickiego w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego”. Interesuje się niemal wszystkimi dyscyplinami sportu, podróżami oraz teatrem.

Marzena Wojciechowska

Religia

Marta Polańska

Zumba

Jestem absolwentką kierunku wychowania fizycznego ze specjalnością nauczycielską. Na codzień pracuję w szkole podstawowej jako nauczyciel wychowania fizycznego. Moją główną pasją jest taniec, dlatego też ukończyłam wiele kursów i szkoleń z tym związanych. Moim konikiem jest Zumba Fitness zajęcia, na których jestem wulkanem energii i zarażam swoim uśmiechem wszystkich uczestników. Jestem pogodną i zawsze uśmiechniętą dziewczyną, która ze wszystkich sił stara się zarażać swoją pasją do aktywnego i zdrowego stylu życia. Prywatnie uwielbiam fotografię i podróże.

Ewelina Posłajko-Jędrachowicz

Rytmika

Opis wkrótce.

Maria Dziedziela

Angielski

Opis wkrótce.