3 Maja 3/5 – Kadra

mgr Monika Rybus

Dyrektor przedszkola / Logopeda

Ukończyłam Uniwersytet Łódzki Wydział Nauk o Wychowaniu o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe na kierunku: sztuka - plastyka z elementami grafiki komputerowej, oligofrenopedagogika oraz logopedia. Jestem nauczycielem mianowanym z wieloletnim stażem pracy. Pracowałam w placówkach publicznych - w szkole  i przedszkolu. Współpracowałam również z placówkami integracyjnymi. Prowadziłam zajęcia indywidualne z uczniem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz zajęcia z uczniami klas I - III w ramach projektu  ,,Marzenia do spełnienia - edukacja drogą do sukcesu Sochaczewa''. Pogłębiając swoją wiedzę oraz doskonaląc swoje umiejętności uczestniczyłam w różnych formach doskonalenia zawodowego organizowanych przez placówkę oraz WODN. Kontakt z dziećmi towarzyszył mi już w liceum, ponieważ ukończyłam Liceum Medyczne - kierunek opiekunka dziecięca. Jestem osobą pogodną, kreatywną, pełną pozytywnej energii, którą chciałabym przekazywać dzieciom. Lubię podejmować nowe wyzwania. Powierzone mi zadania wykonuję z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Chętnie poszukuję nowych pomysłów, nowoczesnych metod pracy z dziećmi. Staram się, aby zajęcia były ciekawe, pełne różnorodnych zabaw, co wpływa na wszechstronny rozwój dziecka. Moje zainteresowania obejmują szczególnie zajęcia manualne, a organizując dzieciom różnorodne zajęcia plastyczne i techniczne, mogę obserwować ich inwencję twórczą i bogatą wyobraźnię. Bardzo ważne jest dla mnie, aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie i szczęśliwie. Każdy dziecięcy uśmiech daje mi wiele radości i poczucie spełnienia.

Grupa Liski

 

mgr Aleksandra Michalska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia magisterskie w Mazowieckiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a także studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie o specjalności: Gimnastyka korekcyjna w wychowaniu fizycznym i zdrowotnym. Staram się również na bieżąco wzbogacać swój warsztat pracy, biorąc udział w szkoleniach, kursach i warsztatach metodycznych (m.in. Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania J. Cieszyńskiej, Wczesne czytanie z wykorzystaniem metody odmiennej I. Majchrzak, a także warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, pedagogika zabawy, skuteczne metody motywowania). Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Lubię obserwować zmiany zachodzące u dzieci "z dnia na dzień". Ich postępy utwierdzają mnie w przekonaniu, że moja praca ma sens. Staram się prowadzić zajęcia w sposób ciekawy i odkrywczy. Zachęcam dzieci do wszelkich działań artystycznych, które nie tylko usprawniają ich motorykę, ale również rozwijają wyobraźnię. Radość i zadowolenie dzieci po proponowanych przeze mnie zajęciach są dla mnie motywacją do dalszej pracy.

mgr Natalia Białas

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką Akademii Humanistyczno – Pedagogicznej w Łodzi – licencjat pedagogiki terapeutycznej z rehabilitacją ruchową oraz absolwentką Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno – Pedagogicznej w Łowiczu o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Ukończyłam również studia podyplomowe o kierunku logopedia, oligofrenopedagogika oraz zarządzanie oświatą. Doskonaląc swoje umiejętności uczestniczę w różnych formach doskonalenia zawodowego organizowanych WODN w Skierniewicach.
Praca w przedszkolu daje mi mnóstwo radości, ponieważ mogę uczestniczyć w jednym z najważniejszych etapów życia dziecka. Przekazuję dzieciom wiadomości i umiejętności niezbędne do ich samodzielnego funkcjonowania. Nawiązuje kontakt z każdym dzieckiem, zwracam uwagę na jego indywidualne potrzeby, pomagam odkryć jego własne możliwości i odpowiednio motywować. Staram się umiejętnie łączyć opiekuńczość z wymaganiami edukacyjnymi. Każdego dnia stawiam swoim wychowankom nowe zadania dzięki którym poszerzają swoją wiedzę o nowe doświadczenia.

Grupa Biedronki

 

mgr Martyna Lis

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych i ekonomicznych Uniwersytetu Łódzkiego – licencjat, specjalność: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, licencjat, specjalność: ekonomia sektora publicznego oraz magister, specjalność: pedagogika wieku dziecięcego. Staram się poszerzać moją wiedzę pedagogiczną poprzez uczestnictwo w szkoleniach i warsztatach metodycznych dotyczących pracy nauczyciela w przedszkolu.
Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Z zadowoleniem mogę obserwować postępy dokonywane przez dzieci każdego dnia. U przedszkolaków najbardziej cenię ich szczerość, uśmiech i spontaniczność. Zależy mi na tym, aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie. Podczas pracy z moimi podopiecznymi zwracam uwagę przede wszystkim na ich indywidualne potrzeby i zainteresowania. Staram się, aby prowadzone przeze mnie zajęcia były dla przedszkolaków ciekawe i dawały im wiele radości.

mgr Katarzyna Święta

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Absolwentka  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w  Skierniewicach na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie swoją edukację kontynuuję na Uniwersytecie Łódzkim, również na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Podczas studiów odbywałam praktykę w przedszkolu, szkole i świetlicy. Prace z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji.  Podziwiam dzieci za ich szczerość  spontaniczność, entuzjazm oraz ciekawość świata . Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach, kiedy zdobywają nową wiedze oraz umiejętności a także kiedy odkrywamy razem tajniki otaczającego świata. W swojej pracy stosuje różne metody wspierające rozwój dzieci, które poznałam na studiach, kursach i warsztatach doszkalających. Zależy mi na tym aby „nasze” maluchy chętnie przychodziły do przedszkola oraz wracały z niego z uśmiechem na twarzy. Z wielką duma i satysfakcją obserwuje  codzienne postępy swoich podopiecznych w różnych obszarach. Są to dla mnie niezapomniane chwilę, które  wynagradzają trud tej pracy oraz na długo zostają w pamięci. Uważam że nasze pociechy należy cenić szczególnie za to, że mimo niewielu lat widzą znacznie więcej niż my- dorośli. Aktualnie zamierzam poszerzać swoja wiedzę zawodową kształtując się w różnych  kursach pogłębiających wiedze pedagogiczną.

Marta Wojda

Pomoc nauczyciela, Manager sali zabaw

Praca z dziećmi wiele uczy, przede wszystkim cierpliwości, pokory i podejścia do każdego indywidualnie. W dzieciach staram się zaszczepić chęć bycia samodzielnym, sprawnym małym człowieczkiem. Ważne jest dla mnie przekazanie dziecku, aby w siebie wierzyło. Powtarzam, że jeśli tylko będzie chciało i nad tym pracowało, to osiągnie wszystko.

Dodatkowo pełnię rolę managera sali zabaw. Staram się, aby każdy nasz Gość poczuł się jak w domu. Moim priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci i dobre samopoczucie rodzica. Cały czas myślę jak sprawić, aby pojawił się uśmiech na każdej buzi. Służę pomocą i jestem otwarta na zorganizowanie każdej atrakcji.

Praca w TereFere i ambitny zespół zainspirował mnie do decyzji podjęcia następnych studiów. Obecnie jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Akademii Nauk Stosowanych im. Stefana Batorego w Skierniewicach.

Uczestniczę w wielu kursach oraz szkoleniach. Wszystko to, aby podnosić swoje kompetencje. Bardzo ważne jest dla mnie zdobywanie wiedzy, rozwijanie myślenia poza schematy.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Blanki i Aleksandra zawsze gotową by stawić czoła wyzwaniom. Lubię spędzać czas aktywnie, dlatego gdy mam chwilę dla siebie, biegnę na salę treningową, a gdy dopadnie mnie lenistwo oddaję się lekturze.

Sala zabaw

 

Dominika Charążka

Pracownik sali zabaw

Instruktorzy

 

Iwona Grzegory-Gajda

Instruktor judo

Jestem trenerem II klasy w dyscyplinie judo. Posiadam czarny pas 3 dan. Od 2005 roku jestem trenerką w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Zryw” Łowicz. Z dyscypliną związana jestem od 1993 roku. Byłam kilkakrotną medalistką Mistrzostw Polski. Z wykształcenia jestem nauczyciel wychowania fizycznego, menedżer sportu, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Prywatnie jestem żoną i matką małej Gai.
Społecznie jestem Radną Powiatu Łowickiego oraz członkiem Społecznej Rady Sportu w Urzędzie Miasta Łowicz. W 2017 roku zostałam wybrana Trenerem Roku powiatu łowickiego w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego”. Interesuje się niemal wszystkimi dyscyplinami sportu, podróżami oraz teatrem.

Maria Dziedziela

Język angielski

Jestem absolwentką Społecznej Akademii Nauk w Warszawie - studia magisterskie na kierunku filologia angielska o specjalizacji nauczycielskiej. Wolne chwile poświęcam rodzinie i przyjaciołom. Życiowe motto: ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi`` - Św. Jan Paweł II.

Marta Polańska

Zumba

Jestem absolwentką kierunku wychowania fizycznego ze specjalnością nauczycielską. Na codzień pracuję w szkole podstawowej jako nauczyciel wychowania fizycznego. Moją główną pasją jest taniec, dlatego też ukończyłam wiele kursów i szkoleń z tym związanych. Moim konikiem jest Zumba Fitness zajęcia, na których jestem wulkanem energii i zarażam swoim uśmiechem wszystkich uczestników. Jestem pogodną i zawsze uśmiechniętą dziewczyną, która ze wszystkich sił stara się zarażać swoją pasją do aktywnego i zdrowego stylu życia. Prywatnie uwielbiam fotografię i podróże.

Ewelina Posłajko-Jędrachowicz

Rytmika
Ukończyłam studia stacjonarne na Uniwersytecie Łódzkim, Wydziału Nauk o Wychowaniu, na kierunku Pedagogika: edukacja przez sztukę, a także na Uniwersytecie Warszawskim o specjalności Pedagogika ogólna i pedagogika przedszkolna. Muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat życia, dlatego ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną im. F. Chopina w Sochaczewie. Jestem nauczycielem mianowanym. Pracuję z dziećmi od ponad dziesięciu lat, w placówkach publicznych, niepublicznych, a także ośrodkach kultury. Prowadziłam zajęcia z muzykoterapii, muzyczno – ruchowe, taneczne, artystyczne, plastyczne, animacyjne. Na co dzień jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego jednego z przedszkoli miejskich w Łowiczu. Nieustannie doskonalę swoją wiedzę i umiejętności, dlatego uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach, warsztatach metodycznych, konferencjach dotyczących edukacji muzycznej i przedszkolnej. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. Muzyka jest nieodzownym elementem mojej pracy, dlatego staram się zarażać tą pasją innych.

Karina Piórkowska

Psycholog

Marzena Wojciechowska

Religia